Princové jsou na draka
Libor Jeník

Libor Jeník

Narodil se 19. července 1972 ve Varnsdorfu.

Studoval gymnázium v Rumburku, Technickou univerzitu v Liberci – pedagogická fakulta a současně Vyšší odbornou školu hereckou v Praze. Již během studií působil v Libereckém divadle F.X. Šaldy. Od roku 1998 do roku 2004 byl členem soubor u Divadla A. Dvořáka v Příbrami, kde stvárnil nespočet rolí (např. Profesor Higgins – Pygmalion, Kníže Václav – Drahomíra a její synové, Vévoda bavorský – Noc na Karlštejně, Zvíře – Kráska a Zvíře...) a obdržel několik diváckých cen za nejlepší herecké výkony. Od roku 2002 účinkuje v současné nejúspěšnější hře příbramského divadla Hrdý Budžes. Toto představení v roce 2014 úspěšně oslavilo 600. vyprodanou reprízu.

Od roku 2004 působí jako host v několika divadelních společnostech (např. Divadelní společnost Julie Jurištové, Divadlo Kalich, Divadlo F.X. Šaldy v Liberci, Divadelní společnost CD 2004, Divadelní společnost Krapet, Divadelní společnost D5, Divadlo pohádek ...), kde účinkuje např. ve hrách: Blázinec v prvním poschodí, Každý den šťastný den, Drácula, Dezertér z Volšan, Krkonošské pohádky, Princové jsou na draka, Kocourek Modroočko...

Je autorem několika divadelních pohádek a hudby k nim. V posledních letech se věnuje také režii. Jeho nejznámější hrou pro děti je představení Čtyřlístek v pohádce, které pochvalně ocenil sám autor předlohy pan J. Němeček (dále např. Jak se Honza dostal na hrad, O Kubovi ze Smolné Lhoty, Krysáci,...). Podílel se na scénáři a režii videoklipu Nenasytný mnich hudební skupiny GINEVRA a účinkoval v několika televizních seriálech, rozhlasových hrách a dabingu.

Ve volném čase se věnuje především rodině, houbaření a sportu.

Účinkuje:

TOPlist TOPlist